Коновчук Віктор Миколайович (до 70-річчя від дня народження)

опубліковано 1 жовт. 2019 р., 02:29 Петринич Володимир Володимирович ‎(БДМУ, Чернівці)‎
1 жовтня 2019 року виповнюється 70 років від дня народження   Віктора Миколайовича Коновчука, доктора медичних наук, професора, завідувача кафедри анестезіології та реаніматології. Кожний ювілей є нагодою для підведення підсумків пройденого шляху та творчих планів на майбутнє.

 

Дитячі та юнацькі роки ювіляра промайнули тут, на Буковині, в смт Глибока. Щедра та чарівна природа буковинського краю, доброта та мудрість батьків Домніки Іванівни та Миколи Федоровича були життєдайним джерелом для Віктора Миколайовича. В 1966 році закінчив середню школу, а в 1973 – Чернівецький медичний інститут. Після закінчення якого працював лікарем-хірургом у Глибоцькій ЦРЛ. Перші роки самостійної роботи позначені пошуком спеціальності до душі, в якій міг би реалізувати себе як фахівець, і як людина. З 1975 по 1978 рр. Коновчук В.М. працював лікарем-анестезіологом у відділенні реанімації обласної лікарні м.Чернівці. Прагнучи підвищення рівня своїх знань Віктор Миколайович в 1978-1980 роках закінчує клінічну ординатуру по анестезіології при ЧДМІ. Надалі доля повертає таким чином, що він з 1980 року розпочинає наукову діяльність в якості асистента кафедри фармакології та клінічної фармакології. Діапазон наукових інтересів науковця Коновчука В.М. різнобічний. На вістрі стику фармакології, реаніматології, анестезіології, патологічної фізіології виконані і успішно кандидатська дисертація «Особливості волюморегуляції при зменшенні маси ниркової паренхіми» (1983), докторська дисертація «Участь лімфатичної системи в регуляції водно-сольового обміну в нормі і патології» (1993).

З 1988 року Коновчук В.М. стає асистентом кафедри загальної хірургії, а з 1993 р. – асистентом, 1994 р. –доцентом, з 1995 р. – професором кафедри госпітальної терапії з курсом клінічної фармакології. Після цього з 1996 року Віктор Миколайович очолює кафедру анестезіології та реаніматології.

Під керівництвом В.М.Коновчука на кафедрі продовжена розробка та оптимізація інтра- та екстракорпоральних методів інтенсивної терапії тяжких екзо- і ендотоксикозів, що стало предметом 4-х планових науково-дослідних робіт.

В полі зору завідувача кафедри, крім цього, постійно стоять питання підвищення якості навчального процесу, підвищення фахової підготовки та розширення лікувальної роботи співробітниками кафедри. Не менш важливою ланкою своєї роботи Віктор Миколайович вважає виховання молодих науковців: він був керівником кандидатських дисертацій ряду співробітників кафедри. Зараз під його керівництвом виконується 2 кандидатські дисертації. Крім того, ряд співробітників кафедри та практичних лікарів під його керівництвом закінчили аспірантуру та клінічну ординатуру з анестезіології. На кафедрі викладається низка дисциплін з фахів «анестезіологія» та «медицина невідкладних станів» для студентів, лікарів–інтернів, лікарів-слухачів на курсах удосконалення.

Природна доброта, розсудливість, скромність, загострене відчуття справедливості, толерантність до думки опонента, принциповість, коректність, високий професіоналізм викликають глибоку повагу та прихильність до Віктора Миколайовича багатьох співробітників університету, учнів, практичних лікарів і пацієнтів. Він є автором і співавтором 234 наукових праць, національного підручника «Анестезіологія та інтенсивна терапія», 20 навчальних посібників, має 15 винаходів.

Свій ювілей В.М.Коновчук зустрічає у розквіті життєвих і творчих сил. Ректорат університету, співробітники кафедри та студентство щиро вітають ювіляра, бажають йому міцного здоров'я, щастя, наснаги, творчих успіхів, здійснення всіх планів і задумів.


Матеріал підготував: Сергій Акентьєв, доцент кафедри анестезіології та реаніматології

Інформація на сайті БДМУ

Comments