Викладацька майстерність в медичному ЗВО. Випуск другий. Зворотний зв’язок

опубліковано 9 квіт. 2021 р., 02:27 Петринич Володимир Володимирович ‎(БДМУ, Чернівці)‎
    
    У рамках Україно-Швейцарського проєкту доцент кафедри анестезіології та реаніматології Володимир Петринич прийняв участь в 30-годинному онлайн-курсі «Викладацька майстерність в медичному ЗВО. Випуск другий: Зворотний зв’язок», який допоможе створювати ефективний навчальний простір за допомогою якісного зворотного зв’язку. Тренінг складався з двох онлайн лекцій й п’ятьох практичних занять, підготовлених тренерською групою «Інша Освіта». Тренерська група «Інша Освіта» - це фахова спільнота професіоналів і професіоналок у сфері неформальної освіти дорослих, основною спеціалізацією якої є організація й супровід індивідуального та групового навчальних процесів.
        Курс включав оновлені практичні заняття, більше теорії та практики стосовно надання та отримання зворотного зв’язку, багато творчих завдань. Лекції проходили двічі на тиждень у Zoom.
        На курс було відібрано 134 учасники й учасниці, з яких 103 переглянули всі лекції, пройшли опитування, брали участь в онлайн-заняттях і виконали всі домашні завдання.
        Практичні заняття проводились з 17 березня по 2 квітня.
Заняття 1. Контекст зворотного зв’язку (33) у навчальному процесі. Принципи ЗЗ.
Заняття 2. Практика техніки ЗЗ. Активне слухання. Робота із ситуаціями.
Заняття 3. Продовження практики техніки ЗЗ. Робота із ставленням та “підводними каменями” під час надання ЗЗ.
Заняття 4. Як і навіщо збираємо ЗЗ від студентів та колег. Ознайомлення із інструментами, практика.
Заняття 5. Практика постановки запитань у процесі ЗЗ. Впровадження культури ЗЗ у роботі із студентами та колегами. 
           Застосування нових комунікативних навичок у своїй щоденній практиці сформує у професійному оточенні нову культуру спілкування. Культура зворотного зв’язку створює безпечний й приємний простір для навчання, формує паритетні стосунки у навчальному процесі на основі взаємоповаги та довіри. Такий формат взаємодії безумовно мотивуватиме студентів і студенток до навчання та розвитку, а викладачів до якісної та плідної роботи. Культура зворотного зв’язку допомагає отримувати релевантний й актуальний фідбек.


Інформацію підготував Володимир ПЕТРИНИЧ
Comments