Навчання

Кафедра забезпечує викладання наступних дисциплін:

1. Анестезіологія та інтенсивна терапія – для студентів 5 курсу спеціальностей «Лікувальна справа» (спеціаліст) , «Педіатрія» (спеціаліст), для студентам 6 курсу спеціальності «Медична психологія» (спеціаліст).

2. Екстрена та невідкладна медична допомога – для студентів 5 курсу спеціальностей «Лікувальна справа» (спеціаліст) , «Педіатрія» (спеціаліст), «Стоматологія» (спеціаліст), для студентам 6 курсу спеціальності «Медична психологія» (спеціаліст).

3. Невідкладні стани та інтенсивна терапія – для студентів 2 курсу спеціальності «Сестринська справа» (магістр).

4. Невідкладні стани та медицина катастроф – для студентів 4 курсу спеціальності «Лабораторна діагностика» (бакалавр).

5. Анестезіологія та реаніматологія – для студентів 3-го і 4-го курсів спеціальності «Сестринська справа» (молодший спеціаліст).

6. Анестезіологія та інтенсивна терапія – для лікарів-інтернів 1 і 2 року навчання спеціальності «Анестезіологія та інтенсивна терапія» (спеціаліст).

7. Реаніматологія та інтенсивна терапія – для лікарів-інтернів 1- го року навчання спеціальності “ Загальна практика- сімейна медицина” (спеціаліст).

8. Реанімація та інтенсивна терапія на догоспітальному етапі – для лікарів-інтернів 1-го і 2-го року навчання спеціальності «Медицина невідкладних станів» (спеціаліст).

9. Реанімація та інтенсивна терапія на догоспітальному етапі – для лікарів-курсантів передатестаційного циклу і циклу спеціалізації спеціальності «Медицина невідкладних станів».

10. Анестезіологія та інтенсивна терапія – для лікарів-курсантів передатестаційного циклу спеціальності «Анестезіологія та інтенсивна терапія».

11. Невідкладні стани та особливості анестезіологічного забезпечення в акушерстві – тематичне вдосконалення для лікарів-курсантів спеціальності «Анестезіологія та інтенсивна терапія»

12. Актуальні питання анестезіології та інтенсивної терапії – тематичне вдосконалення для лікарів-курсантів спеціальності «Анестезіологія та інтенсивна терапія».Навчальна база кафедри (корпус університету, лікарня, відділення лікарні) – відділення реанімації з ліжками для інтенсивної терапії обласної клінічної лікарні, відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії лікарні швидкої медичної допомоги.

 

За останні 5 років видано навчальних та навчально-методичних посібників для студентів, лікарів-інтернів та слухачів:

1.     навчальний посібник “Профілактика та інтенсивна терапія гострої дихальної недостатності в анестезіології та інтенсивній терапій» для лікарів-анестезіологів та лікарів-інтернів спеціальності «Анестезіологія та інтенсивна терапія», курсантів циклів підвищення кваліфікації та тематичного удосконалення вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації. Автори: Коновчук В.М., Ротар В.І., Акентьєв С.О., Кокалко М.М., Ковтун А.І., Петринич В.В. м.Чернівці, 2014. ПП Броаска Ж.І. Свідоцтво №404160. – 267 с.

2.     підручник «Анестезіологія та інтенсивна терапія» (підручник для лікарів-інтернів та слухачів вищих навчальних медичних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації та закладів післядипломної освіти). Том І. Автори: Коновчук В.М., Акентьєв С.О., колектив  авторів/ під ред. професора І.П.Шлапака. – К.:Ніка Прінт, 2013. – 550 с.

3.     навчальний посібник «Клінічна лабораторна діагностика патології печінки та жовчних шляхів» (навчальний посібник). Пішак В.П., Ротар В.І., Мислицький В.Ф., Ротар О.В., Ризничук М.О. – Чернівці, 2010. – 327 с.

4.     навчальний посібник «Алгоритми невідкладної допомоги в практиці сімейного лікаря» (навчальний посібник). За ред.  проф. М.Ю.Коломойця, проф. С.В.Білецького. – 2-е видання, доповнене та перероблене. – Чернівці: БДМУ, 2010. – 740 с.

Матеріально-технічна база кафедри

На базі ОКЛ кафедра має кабінет завідувача кафедри, який використовується як навчальна кімната. Відповідним чином обладнані ще 3 навчальні кімнати, створено тренажерний зал з серцево-легеневої та церебральної реанімації, в якому студенти в умовах близьких до клінічних навчаються навичкам з реанімації та ІТ. В лаборантській кімнаті обладнаний комп’ютерний клас (2 комп’ютери) де студенти 6 курсу, лікарі-інтерни проходять підготовку і тестування до іспитів з кроку-2, Кроку-3. Є 2 роздягальні для лікарів-інтернів і студентів 6 курсу.

У лікарні 9 операційних, де застосовуються різноманітні методи обезболення, включаючи епідуральну анестезію. При відділенні є лабораторія, де проводяться біохімічні дослідження біологічних рідин. Проте, потрібно відмітити слабку матеріальну базу відділення (недостатність сучасної дихальної та контрольно-діагностичної апаратури, погане забезпечення ліками та лабораторними реактивами).

На базі ЛШМД кафедра використовує 3 навчальних кімнати, в яких навчаються інтерни І та ІІ року навчання з анестезіології та невідкладних станів, студенти 5 курсу медичних факультів №1, 2, фармацевтичного факультету та медичного факультету №4 з ВММФФ. Також для навчальних цілей використовується кабінет доцента, в якому проводяться заняття з лікарями-інтернами.

 

Для навчання використовуються відділення ЛШМД:

Крім  того, для навчання використовуються операційні планові та екстренні – всього 12, перев’язочні  - 6, кабінет функціональної діагностики – 2, лабораторії-2, ендоскопічні кабінети, тощо.

Відділення реанімації та операційні  мають необхідну апаратуру (діагностичну, наркозну, дихальну), але дуже багато апаратів є старими і тільки деякі з них придатні для роботи та навчання.

Прилади, апаратура, наочні матеріали, що використовуються для забезпечення навчального процесу: