31 ТРАВНЯ — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БЕЗ ТЮТЮНУ

Дата публікації допису: May 31, 2021 10:7:45 AM

Всесвітній день без тютюну, запроваджений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я, відзначається 31 травня щороку. Тема Всесвітнього дня без тютюну у 2020 році — «Захист юнацтва та молоді від маніпуляцій тютюнової індустрії та запобігання їх вживанню тютюну та нікотину».

Згідно з даними ВООЗ, глобальна тютюнова епідемія вбиває понад 8 мільйонів осіб у світі, з яких більше 1 мільйона не є курцями і помирають через хвороби, викликані вторинним тютюновим димом. Не меншої шкоди куріння завдає і економіці: за розрахунками експертів, щорічні економічні втрати складають 3,2% ВВП України, або близько 90 млрд грн, внаслідок ранньої втрати працездатності курцями, соціальних виплат та лікування хвороб, викликаних курінням.

«ВООЗ закликає всі країни посилити контроль над тютюном шляхом кращого регулювання, що забезпечує повне виконання Рамкової конвенції ВООЗ щодо боротьби проти тютюну. Ми вітаємо діалог, який триває в Україні щодо узгодження національного регулювання з Рамковою конвенцією ВООЗ щодо контролю над тютюном та регулюванням Європейського Союзу. Дуже важливо захистити людей, зокрема молодь від реклами та маркетингу тютюнових та нікотинових виробів. Ми заохочуємо всіх бути добре проінформованими та обізнаними про ризики для вживання тютюнових виробів, розповсюджувати перевірені докази та створювати покоління без тютюну», — сказав доктор Ярно Хабіхт, представник ВООЗ в Україні.

В Україні 85 000 смертей щороку пов’язані власне із курінням, і понад 14 000 – з впливом вторинного тютюнового диму. Яскрава упаковка – це надважливий «канал комунікації» зі споживачем, від якого безпосередньо залежать продажі сигарет. Це беззаперечний факт, який доводять результати маркетингових досліджень. Саме тому тютюнова індустрія завжди використовувала упаковку як дієвий інструмент для реклами своєї продукції.

Під час куріння так званих «легких» та ароматизованих сигарет курці, як правило, затягуються глибше. Відповідно, кількість шкідливих речовин та канцерогенів, які потрапляють до легень, є ще більшою. Крім того, в більшості «легких» сортів сигарет високий вміст смоли.

Кожна година, день, місяць та рік без сигарет — крок до покращення здоров’я. Кинути курити — важливе рішення і шанс прожити довге життя з меншою шкодою для здоров’я. Усі види сигарет шкідливі однаково!

Інформацію підготував Володимир ПЕТРИНИЧ